+ ثبت اطلاعات شغلی + ایجاد صفحه ویژه
 
 

دانستنیها علمی

دانستنیها علمی موجودات ناشناخته، آموزش نگهداری گیاهان، تصاویر ماکروفتوگرافی، اکتشافات علمی جدید، فناوری و تکنولوژی، گیاهان و طبیعت

12 نکته جالب درباره سفر و مغز شما

سفر

چون شما یکی از ساکنان زمین هستید پس به احتمال %99 سفر را دوست دارید. در ادامه 12 نکته جالب درباره سفر و رابطه مستقیم آن با مغز انسان گفته شده است.

آموزش نگهداری گیاهان

آموزش نگهداری گیاهان

جدول آموزش نگهداری گیاهان ویژه نامه آموزشی انجمن صنفی تولیدکنندگان گل و گیاه خراسان رضوی.

مارمولک کوتوله برزیلی

مارمولک کوتوله برزیلی

برخی از خزندگان کنونی یک میلیون برابر کوچکتر از دایناسور تیرکس ماقبل تاریخ هستند. در واقع حتی کوچکتر از بعضی حشرات می باشند.

آفتاب پرست پلنگی

آفتاب پرست پلنگی

آفتاب پرست پلنگی تک تک اجزای بدنش برای زندگی توام با استتار در میان شاخه ها تخصص یافته است که حتی حشراتی که دید 360 درجه دارند متوجه خطری که نزدیکشان می آید نمی شوند. انگشتان پایش مانند انبردست عمل می کند.

مارمولک باسیلیسک که روی آب می دود

مارمولک باسیلیسک

خزندگان و دوزیستان مانند مارمولک باسیلیسک قبل از آنکه بتوانند فعال شوند باید بدنشان را گرم کنند ولی تا آن موقع کند و آسیب پذیرند. سریع ترین راه گرم شدن گرفتن حمام آفتاب است همان کاری که این مارمولک «باسیلیسک» می کند. مشکل اینجاست که وقتی زیر آفتاب دراز می کشد به آسانی دیده می شود.

موجودات ناشناخته و نادیده گرفته شده بر روی این سیاره

فرشته دریایی

فرشته دریایی ، مرجان آبی ، جانوری ناشناخته از جنس زجاجی و خمره ای شکل ، عنکبوت پرنده ، خیار دریایی و صد ها جانور ناشناخته دیگر در کتاب جانورشناسی راس پیپر کتاب باور نکردنی است که زندگی عجیب و غریب برخی از موجودات ناشناخته و نادیده گرفته شده بر روی این سیاره را نشان می دهد.

لایگر، نتیجه جفت‌گیری شیر و ببر

لایگر

لایگر، حیوانی غول پیکری که تا بحال وجود نداشته است!

پرنده بادکنکی کُوایل رُز

پرنده بادکنکی کوایل رز

پرنده بادکنکی کُوایل رُز در اطراف دریاچه ماداگاسکار زندگی می کند. این پرنده بسیار کمیاب است، پرنده کوایل رز خودش را باد می کند تا به شکل کروی درآید.

طبیعت زیبا پرنده یقه دار

طبیعت زیبای پرنده یقه دار

پرنده زیبای یقه دار با نام علمی Philomachus pugnax در طبیعت و باتلاق ها و علفزارهای مرطوب سراسر شمال اوراسیا زندگی می کند. بسیار معاشرتی و خوش مشرب است و گاهی اوقات به شکل دسته های بزرگ به سرزمین های زمستانی خود مهاجرت می کنند که عبارتند از: جنوب و غرب اروپا، آفریقا، جنوب آسیا و استرالیا.

شکار مار پیتون در آفریقا‌

شکار مار پیتون در آفریقا‌

پایتون‌ها(به انگلیسی: Pythonidae) که پیتون نیز تلفظ می‌شود، نام یک خانواده از مارهای بدون زهر است که در آفریقا، آسیا و استرالیا یافت می‌شود.

 

ثبت اطلاعات شغلی، تبلیغات اینترنتی و نیازمندیهای عمومی مشهد

کپی رایت © 2011-2018 smart (bazar-mashad.com) کلیه حقوق مادی و معنوی نزد سایت بانک اطلاعات بازار مشهد محفوظ است
Design by : بازار مشهد.