+ ثبت اطلاعات شغلی + ایجاد صفحه ویژه
 
 

کشف فواید جدید شلغم

شلغم

از فواید شلغم: پیشگیری از سرطان، سلامت قلب، سلامت گوارش، سلامت استخوان و مصرف شلغم در زمان سرماخوردگی را می توان نام برد.

کشف فواید جدید شلغم

پیشگیری از سرطان: شلغم حاوی میزان بالایی از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی است که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. سطح گلوکوزینولات در برگ شلغم عالی است. تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات گیاهی مانند گلوکوزینولات به روند دفع سموم در کبد کمک می کند، با عوامل سرطان زا مبارزه می کند و حتی ممکن است مانع از رشد تومور ها شود.

سلامت قلب: شلغم دارای خواص ضد التهابی است که از حملات قلبی و بیماری های قلبی پیشگیری می کند. هم چنین می تواند به کاهش کلسترول خون کمک کند و حاوی مقادیر بسیار خوبی از فولات و ویتامین B است که برای سلامت قلب و عروق حیاتی است.

سلامت گوارش: شلغم سرشار از فیبر می باشد که به حفظ سلامت دستگاه گوارشی بدن کمک می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که گلوکوزینولات ممکن است به فرآیند باکتری های معده مانند هلیکوباکتر پیلوری کمک کند.

سلامت استخوان: شلغم یک منبع سرشار از کلسیم و پتاسیم و مواد معدنی ضروری برای رشد استخوان ها است که به جلوگیری از بیماری های استخوان مانند پوکی استخوان کمک می کند.

مصرف شلغم در زمان سرماخوردگی بسیار توصیه می‌شود و بخور آن نیز برای باز شدن سینوس‌ها و رفع گرفتگی بینی مؤثر است. شلغم سرفه را تسکین می‌دهد و آب شلغم نیز قند خون را پایین می‌آورد همچنین افراد در صورتی که گلو درد دارند، قرقره آب پخته شلغم برای آنها توصیه می‌شود.

بهترین شیوه برای تهیه شلغم که ویتامین و خواص درمانی آن حفظ شود، بخارپز کردن آن است. در این شرایط تمام خواص درمانی شلغم حفظ می شود. در حقیقت این روش در مقایسه با آب پز شدن شلغم بهتر است زیرا هنگام آب پز شدن بخشی از خواص درمانی شلغم که مانع از ابتلای مصرف کننده به سرطان می شود از شلغم خارج می‌‌شود.

نوشتن دیدگاه

لطفا دیدگاهی مرتبط با موضوع صفحه ارسال نمایید


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

ثبت اطلاعات شغلی، تبلیغات اینترنتی و نیازمندیهای عمومی مشهد

کپی رایت © 2011-2018 smart (bazar-mashad.com) کلیه حقوق مادی و معنوی نزد سایت بانک اطلاعات بازار مشهد محفوظ است
Design by : بازار مشهد.