بیتکوین

بیتکوین چیست و چه مزایایی دارد؟

بیتکوین اولین ارز دیجیتال غیر متمرکز در دنیاست و به سکه های دیجیتالی گفته میشود که از طریق اینترنت مبادله میشوند. بیت کوین مزایای بسیاری دارد که به یکسری از آنها اشاره می کنیم.

مزایای بیتکوین:

  • به طور مستقیم و با استفاده از اینترنت مبادله می شود.
  • نیازی به مراجعه به بانک نیست.
  • کارمزد کمتری پرداخت می کنید.
  • همه جا میتوانید به بیتکوین دسترسی داشته باشید.
  • حساب ما هیچوقت مسدود نمیشود.
  • هیچ پیشنیاز و یا محدودیت قانونی ندارد.

عملکرد بیتکوین:

خرید و فروش بیت کوین از طریق صرافی های مختلف و در ازای پرداخت دلار، یورو و غیره انجام می شود. این بیت کوین ها را می توانیم در کیف پول شخصی خود و در کامپیوتر و موبایل خود ذخیره کنیم. انتقالش هم به سادگی فرستادن یک ایمیل است. با بیتکوین همه چیز میشود خرید، استخراج کننده های بیت کوین یا ماینرها شبکه بیتکوین را امن میکنند. بعد از تایید تراکنش ها بخشی از بیت کوین را به عنوان پاداش بر میدارند. بعد از تایید تراکنش ها و بعد از اینکه ماینرها بیت کوین های خودشان را برداشتند، تراکنسش ها در یک دفتر کل عمومی ثبت می گردد.

بیتکوین پلتفرم جدیدی را برای نوآوری فراهم می کند و کاملا متن باز است. این ارز روی اقتصاد همان تاثیری را دارد که اینترنت روی انتشارات داشت. وقتی همه به یک بازار جهانی دسترسی داشته باشند ایده های خلاقانه شکوفا میشود. بیت کوین بهترین راه برای کاهش هزینه های تراکنش در کسب و کار است. قبول کردنش مجانی است. راه اندازیش ساده است. امکان استرداد متقلبانه در آن وجود ندارد. و در آخر اینکه جامعه بیتکوین اعتبار بیشتری به کسب و کار شما می بخشد.

ویدیو (بیتکوین چیست؟)


در مورد بیتکوین بیشتر بدانید


چاپ